• |

ГОСТРІ ЗАХВОРЮВАННЯ ДИХАЛЬНИХ ШЛЯХІВ (ГРЗ, Ларингіт, Бронхіт, запалення легень)

ГОСТРИЙ ЛАРИНГІТ

Ларингіт - це запалення гортані, яке розвивається на тлі застудних чи інфекційних захворювань. Слизові оболонки при ларингіті припухають і червоніють, при просочуванні крові можуть формуватися червоні крапки. В окремих випадках запальний процес може торкнутися не тільки тканини гортані, але й трахеї, тоді захворювання класифікують як ларинготрахеїт.

Причини ларингіту. Причиною ларингіту в більшості випадків є захворювання верхніх дихальних шляхів бактеріальної або вірусної природи, однак інші фактори також можуть провокувати запальний процес у гортані:

  • вірусні інфекції;
  • алергія;
  • механічне пошкодження гортані;
  • хімічний опік слизових оболонок гортані;
  • хронічні осередки запалення в носоглотці;
  • перенапруга голосових зв'язок;
  • пересушене або запилене повітря;
  • сильний стрес або емоційна перевтома.

Ларингіт на нервовому ґрунті необхідно лікувати в стані спокою, щоб зменшити емоційне навантаження, що спричинило запалення в гортані.

Види ларингіту

Гострий ларингіт розвивається швидко і характеризується яскраво вираженим почервонінням слизових оболонок гортані. Причини такого захворювання можуть бути різними - від забрудненого пилом або отруйними випарами повітря до інфікування бактеріями або вірусами та інших захворювань верхніх дихальних шляхів. Симптоми та лікування гострого ларингіту різної етіології схожі: пацієнти скаржаться на сухість у роті та першіння, нерідко температура підвищується до 37,5°С.

Для лікування гострого ларингіту пацієнту необхідно 5-7 днів не розмовляти та виключити всі фактори, що впливають на стан гортані. Якщо причиною запалення було суміжне захворювання - його потрібно пролікувати, а також дотримуватися дієти без гострої, солоної та пряної їжі, занадто гарячих та холодних продуктів, алкоголю та нікотину.

Гострий ларингіт у дітей подібний до симптомів дифтерії, напад викликає сильний набряк гортані та звуження її просвіту. Лікування гострого ларингіту у дітей необхідно починати негайно, для чого потрібно терміново доставити маленького пацієнта до лікарні.

Хронічний ларингіт

Хронічний ларингіт розвивається після одного чи кількох захворювань гострої форми. До симптомів хронічного ларингіту відносяться: хрипота, підвищена стомлюваність, першіння та відчуття здавленості у горлі. Температури та інших порушень у цій формі захворювання не спостерігається.

Одним із ускладнень хронічної форми захворювання є хронічний гіпертрофічний (гіперпластичний) ларингіт. Він розвивається на тлі тривалого занедбаного запалення гортані, яке не лікують. Характеризується хронічний гіперпластичний ларингіт розростанням епітеліальних тканин, що викликає почуття комка в горлі, печіння та поява захриплості.

Ознаки ларингіту. До перших ознак ларингіту відносять першіння у горлі та сухий кашель, в окремих випадках гострої форми може незначно збільшуватися температура. З розвитком захворювання у пацієнтів хрипне голос, а кашель із сухого може перейти у вологий з відкашлюванням мокротиння, що виділяється в гортані. У ряді випадків загострення ларингіту може супроводжуватися утрудненням дихання, пов'язаним із звуженням просвіту гортані.

Ознаки ларингіту у дітей більш специфічні, оскільки в цьому віці пацієнти схильні до приступоподібного перебігу захворювання. Так званий «хибний круп» протікає гостро зі свистячим диханням і “лаючим” кашлем, посиненням нігтів і слизових оболонок, викликаним браком кисню. Такий напад триває до півгодини, після чого набряк спадає, а дитина лягає спати. При появі таких нападів важливо виключити наявність дифтерії, тому необхідно терміново доставити пацієнта до найближчої лікарні.

Перша допомога при ларингіті. Перша допомога при ларингіті у дорослих включає тепле рясне питво, відхаркувальні трави, гарячі ванни для ніг, теплі полоскання. У цей період необхідно менше говорити і відмовитися від занадто гарячої, холодної та гострої їжі.

ГОСТРИЙ БРОНХІТ

Гострий бронхіт — один із найчастіших супутників застуди та ГРВІ. Найбільш типовим його симптомом є кашель. Розвиток кашлю при бронхіті обумовлено запальним процесом у слизовій оболонці бронхів. Як правило, запалення стінок бронхів відбувається при «опусканні» інфекції з верхніх дихальних шляхів (носа та горла) у нижні відділи респіраторного тракту (трахея, бронхи та легені).

Бронхіт у дорослих розвивається та протікає трохи інакше, ніж у дітей. На відміну від малюків, м'язи грудної клітки дорослої людини добре розвинені, також сформовані навики відкашлювання, та й сам просвіт бронхів істотно ширше, - все це разом багато в чому полегшує очищення бронхів від мокроти, що в них утворюється.

Найкраще відходження мокротиння при кашлі під час бронхіту у дорослих дозволяє знизити ризик деяких ускладнень. Проте бронхіт, незалежно від віку хворого, є досить серйозним захворюванням, яке потребує комплексного лікування.

Причини захворювання. Бронхіт рідко розвивається сам по собі, ізольовано (такий бронхіт називають первинним), хоч це і можливо. Найчастіше він є ускладненням низки інфекційних захворювань (вторинний бронхіт). Запалення бронхів найчастіше є результатом ГРЗ та викликається активністю вірусів. Як правило, це віруси парагрипу та аденовіруси, дещо рідше – вірус грипу, риновіруси, ентеровіруси. Ще рідше зустрічаються гострі бронхіти бактеріального та змішаного бактеріально-вірусного походження.

ГРЗ не завжди супроводжуються бронхітом чи призводять до його розвитку. Існує цілий ряд факторів, що сприяють розвитку інфекційного процесу в бронхах. Основні з них - подразнення або ушкодження слизової оболонки бронхів, що полегшують проникнення вірусів. Роздратування і пошкодження слизової оболонки може бути викликане вдиханням пилу, смогу, смол, що містяться в тютюновому димі, а також інгаляцією будь-яких агресивних токсичних або їдких пар.

До речі, затяті курці страждають від бронхіту приблизно в 3 рази частіше, ніж ті, хто не має цієї шкідливої звички.

В окремих випадках причина схильності до бронхітів криється в особливо анатомічній будові бронхів. Наприклад, люди, у яких бронхіальне дерево довге, а просвіт бронхів звужений, за статистикою, страждають на бронхіти частіше. Через особливості анатомічної будови бронхів навіть незначне запалення або набряк їх слизової оболонки суттєво ускладнюють відходження мокротиння. Відповідно, застійне мокротиння в бронхах є ідеальним середовищем для мікробних агентів.

Розвитку бронхіту також сприяють ослаблений імунітет та знижена реактивність імунної системи.

Серед факторів, що негативно впливають на стан імунної системи можна назвати будь-які гострі або хронічні інфекційні захворювання, перевтома та стреси, неправильний спосіб життя, переохолодження, шкідливі звички, робота в умовах підвищеної запиленості, задимленості або на «шкідливому» виробництві, в шахті. Збій та порушення у роботі захисної системи організму не дозволяють йому ефективно протистояти збудникам хвороби або впливу шкідливих агентів навколишнього середовища.

Ознаки бронхіту у дорослої людини. Перша і наявніша ознака бронхіту — кашель. На початку захворювання (перші 2-3 дні) він переважно сухий і болісний, а вже за кілька днів кашель стає вологим, або продуктивним, з періодичним відділенням мокротиння. Зазвичай мокрота прозора або білувато-сірого кольору. Її жовтуватий чи зелений відтінок свідчить, що до вірусної інфекції приєдналася і бактеріальна.

Кашель може продовжуватися дуже довго, до 2 тижнів та більше.

Температура при бронхіті зазвичай низька. Винятком є випадки, коли бронхіт є ускладненням грипу — тоді стовпчик термометра може підніматися до 40 градусів.

Як і будь-яка інфекція, бронхіт супроводжується ознаками загальної інтоксикації організму – слабкістю, сонливістю, зниженням апетиту, іноді – нудотою.

Без адекватного лікування гострий бронхіт може набути затяжного перебігу та перейти у хронічну форму. Хронічний бронхіт характеризується тривалим вологим кашлем, який може мучити людину протягом кількох місяців. При цьому мокротиння виділяється небагато. Кашель найсильніше вранці, нерідко він також посилюється в сиру холодну погоду. Температура при хронічному бронхіті зазвичай не підвищується, але хворі іноді скаржаться на слабкість та підвищену стомлюваність.

У перебігу хронічного бронхіту виділяють як загострення, так і періоди ремісії. Основна проблема бронхіту в хронічній формі - практично постійна підтримка запалення в бронхах та певний рівень мікробної обсімененості слизової оболонки. Як тільки кількість мікробів досягає критичного рівня (у тому числі на тлі послаблюючих організм факторів), так одразу формується чергове загострення.

Чим небезпечний бронхіт. Бронхіт - захворювання далеко не невинне. Як було сказано вище, багаторазово перенесений, недолікований або той, який лікували невірно, гострий бронхіт може призвести до розвитку хронічного бронхіту. Однак це не єдине можливе ускладнення аналізованої хвороби. Досить серйозним ускладненням гострого бронхіту є пневмонія. При поширенні інфекції з бронхів нижче в альвеоли та тканину легень, формується запалення легень.

Віддаленим наслідком хронічного бронхіту є хронічна обструктивна хвороба легень, у якій змінам піддається все бронхіальне дерево. Тканина стінок бронхів стає менш еластичною, зазнає склеротичних змін, що призводить до погіршення вентиляції повітря в легеневій тканині.

ПНЕВМОНІЯ (ЗАПАЛЕННЯ ЛЕГЕНЬ)

Клінічна картина пневмонії схожа на картину бронхіту. В даний час відрізнити їх можна тільки рентгенологічно, так як пневмонії часто носять млявий характер, стан хворих оцінюється середньої тяжкості, але самопочуття хворого значно погіршується після початку ГРЗ і супроводжується вираженим інтоксикаційним синдромом:

  • повторне підвищення температури;
  • дуже сильна слабкість, втома, наростаюча задишка;
  • кашель вологого характеру з виділенням мокротиння, нерідко гнійного характеру;
  • біль у грудній клітці;
  • хрипи у грудях мають локальний характер, ослаблення дихання над зоною запалення;
  • виражені ознаки інтоксикації: втома, нудота, різка слабкість;
  • почастішання дихання (частоти дихальних рухів понад 20 за хвилину).

Лікар призначає ряд обстежень:

  1. загальний аналіз крові із лейкоцитарною формулою;
  2. бактеріологічний аналіз мокротиння;
  3. рентгенографія органів грудної клітки у двох проекціях (прямий та бічний);
  4. спірографічні обстеження;
  5. бронхоскопія (при необхідності).

ПРОДУКЦІЯ КОМПАНІЇ NEW LIFE, що застосовується при гострих захворюваннях дихальної системи

Не є лікарськими засобами!

Основні засоби:

Апітон фіто з хвоєю – протизапальна, антибактеріальна дія.

Бронхофлор, Фіто-Здоров'я Форте для легенів, Еліксир для легенів – протизапальна, спазмолітична, бактеріцидна дія, розріджують та полегшують відходження мокротиння.

Сироп від кашлю, Сироп від застуди – ефективні засоби для кращого розрідження та відходження мокротиння, зменшення симптомів інтоксикації.

Рослинні екстракти: Плюща, Ісландського моху, Евкаліпта – відхаркувальна та спазмолітична дія.

Рослинні екстракти: Кропиви, Череди, Чаги, Солодки, Еліксир стопалергін - зменшують набряклість слизової оболонки, закладеність носа, підвищене утворення слизу при запаленні.

Рослинні екстракти: Шавлії, Солодки – мають протизапальну, відхаркувальну дії.

Рослинні екстракти: Хвої, Нагідки, Обліпихи, Прополісу, Троянди, Кропиви, Шавлії – протизапальна, антибактеріальна дія.

Рослинні екстракти Лопуха, Бетуліну, Cleanness (Чистота), Сорбефлор, Гепатофлор - засоби зменшення інтоксикації, зниження температури.

Імунофлор, Фіто-Здоров'я Форте для імунітету, Рецепт Тибетських гір , Cordyceps (Кордіцепс), Kawaratake (Каваратаке), Maitake (Майтаке), Reishi (Рейши), Shiitake (Шиітаке), Еліксир східний гриб, Еліксир для імунітету, Еліксир для енергії – мають імуностимулюючу, протизапальну та антимікробну дії .

Допоміжні засоби:

Флора – профілактика дизбактеріозу після прийому антибіотиків, що підвищує загальний імунітет.

Апіфлор плюс, Апітон фіто з хвоєю і Апіфлор мінус - підвищують імунітет, мають бактеріостатичну дію щодо стафілококів, стрептококів, необхідні для профілактики та лікування застудних захворювань, як джерело вітамінів, мінералів.

Вітафлор, Vitamin C, Мультивітамін, Янтарна Формула, Spice pro, Спіруфлор, Енергофлор, Vision pro, Beauty pro, Гліцинат цинку, Селенометіонін, Рослинний екстракт Астрагалу, Antioxidant pro – містять велику кількість вітамінів та мінералів, необхідних для нормальної роботи імунної системи.

Omega-3 from fish oil, Omega 3-6-9 - живлять та зміцнюють імунну систему, сприяють відновленню слизової оболонки дихальних шляхів, рекомендовані до, після та під час хвороби

Аміно-комплекс – джерела амінокислот, необхідних для побудови імунного захисту.

Еліксир морський, Еліксир антианемічний, Фіто-Здоров'я Форте для імунітету, Рослинні екстракти: Чорниці, Кропиви, Аронії, Обліпихи, Троянди, Астрагалу – джерела мікроелементів та вітамінів, що підвищують імунітет.

Бальзам по догляду за порожниною носа, Спрей для носа, Спрей для горла, Стомафлор, Ополіскувач ротової порожнини, Освіжувач порожнини рота, Гель 39 екстрактів NEW LIFE - зрошувати горло, змащувати слизову оболонку носа 2-3 рази на день при болю і першінні в горлі, герпетичні висипання.

Крем Розігріваючий, Фіто-анальгетик, Мазі NEW LIFE (будь-які), Бальзам масажний універсальний - при нормальній температурі можна розтирати грудну клітину при сухому болісному кашлі або задню поверхню гомілки при осиплості горла, використовувати при масажі грудної клітини для кращого відходження мокротиння.

Оздоровча програма при ГРЗ, гострому ларингіті, гострому бронхіті, пневмонії

Перший етап використовувати подвійні дози: 1 табл. 4-5 разів на день. По 10-15 крапель 4-5 разів на день. Бронхофлор та Апітон фіто з хвоєю – краще розсмоктувати. Додатково: Спрей для горла, Спрей для носа або Бальзам для носа – зовнішньо.

  • Бронхофлор (Фіто-Здоров'я Фотре для легенів)
  • Рецепт Тибетських гір (Cordyceps)
  • Omega-3 from fish oil
  • Еліксир стопалергін
  • Рослинний екстракт Бетуліну
  • Рослинний екстракт Лопуха
  • Сироп від кашлю 4-5 разів на день.
  • Апітон фіто з хвоєю
  • Імунофлор
  • Флора
  • Еліксир для легенів
  • Еліксир стопалергін
  • Рослинний екстракт Плюща
  • Апіфлор плюс (Апіфлор мінус – при підвищеному тиску)
  • Фіто-Здоров'я Фотре для легенів
  • Multivitamin
  • Еліксир для шлунка
  • Рослинний екстракт Череди
  • Рослинний екстракт Шавлії
  • Вітафлор
  • Аміно комплекс
  • Aloe vera
  • Рослинний екстракт Софори
  • Рослинний екстракт Обліпихи
  • Рослинний екстракт Плюща
  • Енергофлор
  • Фіто-Здоров'я Фотре для легенів
  • Еліксир антианемічний
  • Рослинний екстракт Прополісу
  • Рослинний екстракт Шавлії

Здоров'я вам! До нових зустрічей!

*Self-treatment can harm to your health! Before any receptions of preparations need NECESSARILY will become familiar with instruction and consulted with Your treating doctor. Necessarily will study side effects, contra-indications and possibility of individual unbearableness of preparation.

Read also:

Become a partner

Register now
Registration