• |

ВАРИКОЗНЕ РОЗШИРЕННЯ ВЕН. ТРОМБОФЛЕБІТ

Варикозним розширенням вен на ногах страждає більше половини населення земної кулі. Причому на одного чоловіка із цим діагнозом припадає 3-4 жінки. Довгі ноги та високий ріст – фактор ризику варикозу. Коли людина стоїть, клапани у венах відчинені. Чим вищий стовп крові в судинах, тим вищий тиск. Надмірна вага теж сприяє підвищенню тиску у венах ніг – жирові відкладення, особливо в області живота, ускладнюють відтік крові.

На жаль, абсолютно здорова венозна система лише у чверті жінок. Інші мають ті чи інші проблеми з венами.

Невеликі, практично непомітні набряки ніг, коли до вечора взуття здається тісним, а на шкірі можуть залишатися сліди від туфель або шкарпеток, або почуття тяжкості та розпирання до вечора - все це перші прояви так званої венозної недостатності, пов'язані з застоєм крові та підвищенням тиску венах. У запущених випадках з'являються судоми в ногах.

Схильність до варикозу передається по жіночій лінії - зі статевою Х-хромосомою пов'язаний ген, який може спричинити слабкість венозної стінки.

Другий найважливіший фактор – скачки жіночих гормонів естрогенів та прогестерону під час місячного циклу, вони розслаблюють венозну стінку. Можуть впливати і протизаплідні гормональні препарати - перед їх прийомом добре проконсультуватися з лікарем - флебологом.

Тяга жінок до краси теж грає з ними злий жарт. Взуття на високих підборах і одяг, що утягує живіт , негативно впливають на роботу вен. Серйозний фактор – пологи. У міру зростання плода тиск у венах збільшується, під час вагітності ще й виробляється багато гормону прогестерону, що розслаблює стінки вен.

Як уникнути проблем? Для початку оцініть спадковість: якщо у матері чи бабусі був варикоз, то ви у групі ризику.

Щоб уникнути хворобу, підтримуйте нормальну вагу, носіть зручне взуття та одяг. Уникайте довге стояння, більше ходіть пішки, приймайте контрастний душ, відвідуйте басейн.

Навіть якщо не вмієте плавати, корисно просто стояти у воді - стовп води чинить на ноги тиск 60-70 мм рт. ст. цього достатньо, щоб відкачати кров, що застоялася у венах. Такий же ефект у гімнастики вечорами - у положенні лежачи піднімайте ноги, робіть вправу "велосипед", стопи "на себе", надуйте живіт на вдиху, а на видиху - втягуйте (діафрагмальне дихання сприяє поліпшенню венозного кровотоку).

За венозної недостатності зазвичай вистачає консервативного лікування. Потрібно змінити спосіб життя, приймати венотоніки – препарати, що зміцнюють стінки вен, використовувати профілактичний трикотаж (спеціальні обтягуючі панчохи та колготки створюють ніби каркас навколо вен, не даючи їм розширюватися). До речі, такий трикотаж є дуже корисним під час вагітності. Навіть у перші три місяці, коли гормони вже надають негативну дію. У міру зростання плода щільність трикотажу необхідно збільшувати. Під час пологів він також необхідний, адже при цьому різко зростає тиск крові у венах.

Перші видимі ознаки варикозу - "зірочки" або окремі потовщення вен. Їх усувають амбулаторно за допомогою склеротерапії або лазерної коагуляції. Уражену судину не видаляють, просто її просвіт закривається. Це може призупинити хворобу та зберегти всю вену.

Якщо хвороба прогресує, розширених вен все більше, шкіра над ними стає бурою, багряною, синюватою, а ранки погано і довго гояться, необхідне хірургічне лікування. Раніше операції були дуже травматичні, сьогодні вони дуже щадні. Вени видаляють через насічки розміром близько 2 мм. Для видалення вузлів застосовують ендоскоп, який вводять через прокол. Після операції немає швів та розрізів.

Багато жінок можуть уникнути хірургії, використовуючи комплекс профілактичних консервативних заходів. Показання до операції – прогресування хвороби, незважаючи на лікування, або поява ускладнень – запалення вен, порушення харчування шкіри в області вузлів, кровотечі.

Тромбофлебіт - це запалення стінок поверхневих вен, що супроводжується виникненням тромбів. Поява тромбів усередині глибоких вен називається тромбозом. Найчастіше тромбофлебіт розвивається на тлі варикозної хвороби,при якій відбувається уповільнення кровотоку за розширеними венами. Поряд із цією причиною є ще дві умови, необхідні для утворення тромбу, – пошкодження стінки судини та порушення згортання крові.

Основні симптоми тромбофлебіту – біль, ущільнення та почервоніння вен. Якщо йдеться про тромбофлебіт нижніх кінцівок – людині важко ходити, виникає тяжкість та втома в ногах. Тромбофлебіт верхніх кінцівок крім ущільнення, болю та почервоніння вен може проявлятися збільшенням лімфатичних вузлів. При гострому тромбофлебіті також трохи підвищується температура тіла.

Тромбоз глибоких вен – серйозніший стан, який потребує негайного лікування. У 30% пацієнтів протікає потай і супроводжується лише легким болем, незначним набряком.

Діагностика тромбозу і тромбофлебіту починається з проведення дуплексного сканування, аналізу крові та дослідження легень (слід встановити стан кровотоку в системі легеневих артерій, в які можуть потрапляти частинки тромбу з вен або більші ділянки тромбу). Наступний етап обстеження – УЗД серця, кардіограма та, при необхідності, огляд кардіолога. Ці діагностичні заходи дають змогу виявити тих пацієнтів, які мали тромбування судин легень.

Компанія NEW LIFE пропонує низку фітопрепаратів та мазей, що допомагають зміцнити стінку венозних судин, покращити реологію крові, уникнути можливих ускладнень варикозного розширення вен – тромбозу або тромбофлебіту.

До таких продуктів відносяться:

Апітон фіто з хвоєю, Апіфлор мінус (при підвищеному артеріальному тиску), Апіфлор плюс (при зниженому артеріальному тиску), Еліксир для енергії — продукти, що містять квітковий пилок, є найкориснішими для зміцнення венозної стінки. Апітон фіто з хвоєю, крім поживної дії, має сильну протизапальну дію. При тромбофлебіті рекомендована підвищена доза Апітон фіто з хвоєю – до 2-х таблеток 3-4 рази на день протягом 2-х тижнів із подальшим зниженням дози до 1 табл. 3 рази на день (до 10 упаковок).

Гепатофлор, Cleanness (Чистота), Формула оновлення (Чистофлор), Фіто-Здоров'я Форте для очищення організму, Еліксир очищуючий - група продуктів-гепатопротекторів, що покращують роботу печінки з очищення лімфатичних та венозних судин від продуктів обміну та токсинів. До того ж, печінка бере участь в роботі системи згортання та протизгортання крові, таким чином, покращуючи роботу печінки, ми прагнемо до нормалізації в'язкості крові.

Фіто-Здоров'я Форте для судин, Венофлор, Цереброфлор, Янтарна Формула, Antioxidant pro — продукти, що надають венотонізуючу, зміцнюючу та кроворозріджувальну дії. Їхнє чудове поєднання з Апітон фіто з хвоєю призводить до швидкого протизапального ефекту. А тривале застосування забезпечить профілактику тромбозу вен.

При підвищеному артеріальному тиску ці продукти рекомендую поєднувати з Кардіофлором, Апіфлором мінус, Седаформулой, Фіто-Здоров'я Форте для нервової системи, Фіто-Здоров'я Форте для серця. Ви отримаєте дивовижно швидкий ефект щодо нормалізації артеріального тиску, поліпшення мозкового кровообігу та венозного кровотоку.

Omega 3-6-9, Omega-3 from fish oil - чудові продукти для живлення судинної стінки, особливо вен. Важливо тривале – до 3-6 місяців на рік – їх прийом.

Рослинні екстракти: Бетуліну, Берези, Хвої, Нагідки, Софори, Обліпихи, Живокосту, Сабельника — група рідких рослинних екстрактів, що знімають запалення судинної стінки при тромбофлебіті. Особливо хороші рослинні екстракти: Бетуліну (м'яко знімає запалення венозної стінки, є гепатопротектором, покращує відтік крові від головного мозку), Хвої (зміцнює судинну стінку, дещо розріджує кров, знімає запалення), Софори (зміцнює судинну стінку), Софора і Живокост можуть використовуватися назовні на серветку при трофічних виразках гомілки.

Рослинні екстракти: Каштану, Вовчуги, Астрагалу, Софори, Кропиви, Гінкго-білоби, Шоломниці байкальської — мабуть, найсильніші венотонізуючі екстракти лікарських трав, що зміцнюють стінку судин, які роблять її еластичнішими і міцнішими, а також покращують реологію крові.

Рослинний екстракт Каштану — венотонік та розріджувач крові. Дуже сильний і активний, використовуйте його обережно в період загострення тромбофлебіту - може спровокувати невеликі болі, що тягнуть, по ходу вен. Щоб уникнути цього - починаємо з протизапальних трав - Апітон фіто з хвоєю або Рослинні екстракти Хвої та Бетуліну протягом 1-2 місяців, а потім перейти на продукти, що містять каштан з 3-х крапель.

Рослинний екстракт Вовчуги — покращує венозний кровообіг, розріджує кров. Маючи послаблюючу дію, дуже ефективний при геморої: і всередину, і зовнішньо!

Рослинний екстракт Астрагалу — чудова трава для покращення реології крові та зміцнення судинної стінки. І в гострий період тромбофлебіту, і для профілактики варикозу. Покращує також лімфодренаж. Є лімфо- та кровоочисником.

Рослинні екстракти Софори і Кропиви — подібні трави, що зміцнюють судинну стінку, що містять велику кількість вітаміну С і велику кількість мікроелементів. Помилкова думка, що Кропива посилює згортання крові. Її кровоспинна властивість заснована на зміцненні судинної стінки (вона ставить «латку» на судинну стінку), але Кропива не впливає на в'язкість крові. Навпаки, вона перешкоджає склеюванню тромбоцитів у тромби, що зменшує ймовірність тромбозу.

Рослинний екстракт Гінкго-білоба — розріджує кров, покращує мікроциркуляцію, що сприяє насиченню киснем усі органи, і особливо клітини мозку. Але прийом її має бути обережним у людей, які страждають на підвищений артеріальний тиск — понад 140 мм. рт. стовпа, тому що перші тижні прийому може фіксуватися невелике підвищення тиску або його стрибки!

А ось Рослинний екстракт Шоломниці байкальської зміцнює судини, покращує реологію крові, при цьому знижуючи артеріальний тиск! Гіпертонікам рекомендовано прийом цього фітопродукту протягом тривалого часу. Я рекомендую приймати трави однієї назви протягом 2-3 місяців, а потім замінювати їх на фітопродукцію схожої дії, щоб не було звикання та зниження лікувальної дії. Через деякий час до них можна повернутись із початковим успіхом.

Еліксир для судин, Еліксир антианемічний, Еліксир для зору, Еліксир морський — еліксири, що містять велику кількість мікроелементів та вітамінів, що живлять судинну стінку, що покращують реологію крові, олущують кров, що сприяє очищенню крові та міжклітинного простору.

Спіруфлор, Spice pro, Аміно комплекс, Antioxidant pro, Янтарна Формула, Офталофлор, Енергофлор, Фіто-Здоров'я Форте для зору — група продуктів, що мають сильну поживну дію. Вони містять велику кількість мікроелементів та вітамінів, які зміцнюють судинну стінку, що перешкоджає тромбоутворенню. Особливо вони показані курцям, людям, які працюють на шкідливих виробництвах, під час або після сильних захворювань, інтоксикацій, грипу, тому що при цих станах дуже висока потреба в аскорбіновій кислоті, амінокислотах для імунітету, поліпшення кровообігу.

Імунофлор, Рецепт Тибетських Гір, Cordyceps (Кордіцепс), Kawaratake (Каваратаке), Maitake (Майтаке), Reishi (Рейши), Shiitake (Шиітаке) — мають судинозміцнюючу і судинноочищувальну дію і сильну протизапальну дію. Хороші і для лікування тромбофлебіту, і його профілактики.

Мазь універсальна NEW LIFE, Мазь для вен NEW LIFE, Гель 39 екстрактів, Крем Регенеруючий, Крем 39 екстрактів для проблемної шкіри, Крем для ніг Венотонізуючий — креми, що знімають тяжкість і втому в ногах, що зменшують набряклість шкіри, що покращують кровообіг у м'язах, що розслаблюють їх наприкінці дня.

Не забувайте, що вени знаходяться не тільки на ногах, а й у голові, по ходу спинного мозку, скрізь, тому в кінці дня треба втирати ці креми в м'язи спини знизу вгору (по ходу судин, у напрямку – до серця) та м'язи шиї зверху вниз.

ОЗДОРОВЧА ПРОГРАМА ПРИ ВАРИКОЗНОМУ РОЗШИРЕННІ ВЕН, ТРОМБОФЛЕБІТІ

(У дужках вказані продукти при зниженому або нормальному тиску)

 • Апітон фіто з хвоєю
 • Гепатофлор
 • Еліксир для шлунка
 • Рослинний екстракт Бетуліну
 • Рослинний екстракт Хвої
 • Апітон фіто з хвоєю
 • Cleanness (Чистота)
 • Рослинний екстракт Бетуліну
 • Рослинний екстракт Лопуха
 • Рослинний екстракт Парила звичайного
 • Апіфлор мінус (Апіфлор плюс)
 • Cordyceps (Кордіцепс)
 • Рослинний екстракт Кропиви собачої (Рослинний екстракт Гінкго-білоба)
 • Еліксир для судин
 • Еліксир морський
 • Фіто-Здоров'я Форте для судин
 • Фіто-Здоров'я Форте для суглобів (Апіфлор плюс)
 • Еліксир для нервової системи (Еліксир для зору або Еліксир антианемічний)
 • Рослинний екстракт Вовчуги
 • Рослинний екстракт Хвої
 • Венофлор
 • Кардіофлор (Beauty pro)
 • Еліксир для нирок
 • Рослинний екстракт Каштану
 • Рослинний екстракт Хвої
 • Antioxidant pro
 • Фіто-Здоров'я Форте для нервової системи
 • Рослинний екстракт Розторопші
 • Рослинний екстракт Кропиви
 • Рослинний екстракт Нагідки
 • Reishi (Рейши)
 • Седаформула (Енергофлор)
 • Еліксир для печінки
 • Рослинний екстракт Астрагалу
 • Рослинний екстракт Софори
 • Omega-3 from fish oil
 • Фіто-Здоров'я Форте для серця (Кальціфлор)
 • Рослинний екстракт Берези
 • Рослинний екстракт Кропиви
 • Рослинний екстракт Обліпихи
 • Офталофлор
 • Omega 3-6-9 (Цереброфлор)
 • Рослинний екстракт Кропиви
 • Рослинний екстракт Шоломниці байкальської (Еліксир для енергії)
 • Еліксир для суглобів (Рослинний екстракт Обліпихи)
 • Minerals pro
 • Omega-3 from fish oil
 • Рослинний екстракт Астрагала
 • Рослинний екстракт Берези
 • Рослинний екстракт Сабельника (Еліксир для енергії)

У кожному етапі обов'язково використовуйте креми - Мазь універсальна NEW LIFE, Мазь для вен NEW LIFE, Гель 39 екстрактів, Крем Регенеруючий, Крем 39 екстрактів для проблемної шкіри, Крем для ніг Венотонізуючий, Крем для ніг Відновлюючий. На трофічні виразки при тромбофлебіті добре використовувати Рослинні екстракти Софори, Живокосту (на серветці прикладати до рани), але креми та мазі не бажано – вони як би «розквашують» рану, що погіршує її стягування.

При геморої в гострий період ефективний Гель 39 екстрактів, Крем Регенеруючий, Крем 39 екстрактів, Рослинні екстракти: Софори, Вовчуги, Живокоста, Кропиви. Всередину - Апітон фіто з хвоєю з Формулою Відновлення (Чистофлор), Рослинними екстрактами Бетуліну, Астрагала. Обов'язково додавайте послаблюючі продукти - Aloe vera, Гастрофлор, Рослинні екстракти Вовчуги, Артишоку, Еліксир для печінки, Еліксир очищуючий, Флора і т.д.

Не забувайте про спорт та здорове раціональне харчування.

ЗДОРОВ'Я ВАМ! ДО НОВИХ ЗУСТРІЧЕЙ!

*Self-treatment can harm to your health! Before any receptions of preparations need NECESSARILY will become familiar with instruction and consulted with Your treating doctor. Necessarily will study side effects, contra-indications and possibility of individual unbearableness of preparation.

Read also:

Become a partner

Register now
Registration