• |

ЗНАЧЕННЯ ЕКСТРАКТУ ХВОЇ ДЛЯ ОРГАНІЗМУ

Соснова хвоя згадується в найдавніших рецептах і займає почесне місце у зеленій аптеці. У наші дні сосна становить для медицини найбільшу цінність серед інших хвойних порід. У лікарських цілях хвоя сосни використовується як багате джерело вітамінів, флавоноїдів, пікногенолу, містить макро- та мікроелементи, фітогормони, фітонциди, бактерицидні, бактеріостатичні та імуномодулюючі речовини. Є потужним концентратором вітаміну С, його у хвої у 6 разів більше, ніж у лимонах та апельсинах.

В 1 кг хвої міститься 140-320мг β-каротину. Перетворюючись в організмі на вітамін А, β-каротин сприяє покращенню зору, підвищенню стійкості організму до інфекцій.

Хвоя, як джерело вітаміну С, регулює окисно-відновні процеси, білковий, вуглеводний, холестериновий обмін, бере участь у зниженні рівня холестерину, утворенні стероїдних гормонів, забезпечує протицинготну дію, підвищує еластичність та міцність судин.

У нашій Компанії Хвоя міститься в таких продуктах: в рідкому Рослинному екстракті хвої, в Еліксирі для суглобів, в таблетованих формах - Апітон фіто з хвоєю, Бронхофлор.

Показання до застосування хвої

Хвоя сосни знімає запалення практично у всіх органах: дихальні шляхи, шлунково-кишковий тракт, сечостатева система, покращує стан при запаленні вен – тромбофлебіті, суглобів – артриті, при запальних захворюваннях порожнини рота та ясен. Ніщо так швидко не знімає біль у горлі, як розсмоктування екстракту хвої або Апітон фіто з хвоєю, або Бронхофлор. Вони не лише корисні, а й досить смачні. Це дозволяє їх широко використовувати для оздоровлення дітей.

Хвоя володіє бактеріостатичними, сечогінними властивостями, перешкоджає утворенню та сприяє розчиненню солей в нирках та суглобах, їх активному виведенню з організму. Хвоя зменшує запалення суглобів при ревматоїдному артриті.

М'яка відхаркувальна дія сосни використовується при захворюваннях верхніх дихальних шляхів, бронхітах, запаленні легень.

Препарати з хвої сосни сприяють підвищенню імунітету.

У хвої та корі гілок сосни міститься унікальний антиоксидант – флавоноїд пікногенол. По дії, що усуває пошкодження мембран вільними радикалами, пікногенол сосни сильніший за вітамін С в 20 разів і активніший за вітамін Е в 50 разів.

Проведені дослідження підтверджують, що за рахунок пікногенолу, хвоя сосни ефективна як надійний захисник судин і рекомендована при варикозному розширенні вен, тромбофлебіті. У таких випадках добре поєднувати препарати Хвої з Кордіцепсом, Фіто-Здоров'ям Форте для судин. Хвоя сприяє зміцненню вен, зменшує набряклість тканин, відновлює пружність та циркуляцію крові в венозних судинах. Добре поєднується з травами, що покращують кровообіг: Еліксир для судин, Форте для судин, Рослинні екстракти: Каштану, Обліпихи, Софори, Кропиви.

Крім того, антиоксидантні властивості сосни визначають показання до застосування при віковій катаракті, для зміцнення мозкових судин, зменшення небезпеки геморагічних інсультів. Феноли, катехіни, флавоноїди, пікногенол, саме вони відіграють важливу роль у патогенезі атеросклерозу, інфаркту міокарда, хронічних запальних захворювань, дистрофій хрящової тканини.

Завдяки антиоксидантному ефекту хвоя сприяє захисту від пошкоджень мембран клітин, лізосом (перешкоджає аутолізу), мітохондрій, надаючи в цілому цитозахисний ефект. У цій якості хвоя сосни, як рослинний антиоксидант, виступає разом із захисною антиоксидазною системою організму, полегшуючи її завдання «гасіння» вільних радикалів, що зменшує ймовірність появи алергії, новоутворень, мутацій, аутоімунних захворювань.

Дуже ефективні Апітон фіто з хвоєю, Рослинний екстракт хвої при аутоімунному тиреодиті, коли власні антитіла (імунні білки) руйнують тканину щитовидної залози, викликаючи запалення її та різке зниження функції щитовидної залози.

Мембраностабілізуюча та цитозахисна дія сосни, як і інших антиоксидантів, використовується у фітотерапії хронічних запальних захворюваннях, у тому числі імунної природи (гепатити, ревматизм, дерматити та інші). Одним із проявів інгібування перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) є підвищення неспецифічної резистентності організму до різних стресів.

Хвоя пригнічує виділення гістаміну, що може бути ефективним при алергії. Хоча сама сосна рідко, але може викликати алергічні реакції у людей схильних до алергії. Проявляється це у вигляді висипання, полінозу, нудоти, тоді, на жаль, потрібно перервати прийом хвої або продуктів з додаванням хвої.

До групи біологічно активних сполук сосни належить хлорофіл. Хвоя сосни вдало поєднує в собі хлорофіл і вітаміни, фітонциди та фітогормони, ефірні олії. Хлорофіл та його похідні визначають широкий спектр лікувальної дії, проявляючи антимутагенні, протизапальні, антиоксидантні, імуннорегулюючі властивості. Тому за допомогою хвої можна покращити стан хворих із захворюваннями серцево-судинної системи, нирок. У спектр показань до застосування сосни входять ослаблення організму на фоні важких хвороб, перенесені операції, тривала іммобілізація.

Хвоя сосни збуджує секрецію слизової оболонки бронхів, зменшує запальний процес, пом'якшує кашель. Продукція з хвоєю покращує периферичний кровообіг та дренажну функцію легень. Присутність у хвої сосни шикімової кислоти, яка є основою лікарського препарату «Таміфлю», розробленого для боротьби з різними штамами грипу, ставить хвою до списку ефективних засобів для профілактики та лікування на ранніх стадіях грипу (у тому числі пташиного, свинячого), коронавірусу.

Крім того, сосна стимулює кровотворення, підвищує рівень гемоглобіну, відновлює рівень лейкоцитів (при лейкопенії – зниженні лейкоцитів). Фітостерини, що містяться у хвої, позитивно впливають на ліпідний обмін, нормалізують рівень холестерину та β-ліпопротеїдів у крові, визначаючи її участь у програмах для зниження ваги.

Продукти, що містять хвою, широко і успішно застосовуються при запаленні нирок - у поєднанні з Нефрофлором, Фіто-Здоров'я Форте для нирок, Еліксиром для нирок, Рослинним екстрактом Берези або Рослинним екстрактом Бетуліну. При запальних гінекологічних захворюваннях - у поєднанні з Фіто-Здоров'я Форте для жінок, Жіноча формула, Кордіцепс, Еліксиром для жінок, Рослинними екстрактами: Нагідки, Кропиви. При запаленні простати – простатиті у поєднанні з Еліксиром для чоловіків, М'якими капсулами з лікопеном. При поносі ефективним є поєднання Апітона фіто з хвоєю (2 табл. 3 рази на день) з Чистотою або Сорбефлором. Апітон фіто з хвоєю – поживний продукт для м'яза серця, відмінний вітамінний продукт для профілактики ГРЗ.

Хвоя сосни найдостойніший замінник аптечних ліків. Вона сама є ліки. Рекомендуємо завжди мати в домашній аптечці Апітон фіто з хвоєю або Рослинний екстракт Хвої.

Показання до застосування:

Рекомендується включити до раціону харчування як загальнозміцнюючий засіб, джерело вітаміну С, для підвищення імунітету, допоміжний оздоровчий засіб при наступних станах та захворюваннях:

 • гіпо- та авітамінози С;
 • імунодефіцитні стани, як засіб підвищує неспецифічну резистентність організму;
 • для профілактики застуд, у комплексній терапії ГРЗ, ГРВІ, грипу;
 • запальні захворювання органів дихання, зокрема бронхіти; запалення шлунково-кишкового тракту;
 • для профілактики розвитку патологічних процесів на тлі несприятливих екологічних умовах: вплив іонізуючого опромінення, канцерогенних речовин, солей важких металів;
 • захворювання нирок та сечовивідних шляхів, у тому числі цистит, пієлонефрит, сечокам'яна хвороба; подагра;
 • курці, як засіб підтримуючої терапії;
 • для зміцнення судин;
 • похилий вік;
 • аутоімунний тиреоідит;
 • тромбофлебіт, варикозне розширення вен, підвищена в'язкість крові;
 • артрити, міозит, радикуліт;
 • анемія, лейкопенія;
 • допоміжний засіб при запаленні органів статевої сфери жінок і чоловіків;
 • шкірні захворювання; піодермії, екземи, псоріаз;
 • кровоточивість ясен;
 • синдром хронічної втоми.

Дані представлені в інформаційних листках достовірно підтверджені літературними джерелами медичних довідників, науково-дослідними даними, результатами рефератів, дисертацій, а також узагальнені відомості сучасного науково-практичного досвіду вивчення і застосування лікарських рослин в медичній практиці.

Будьте здорові!

*¡La automedicación puede dañar su salud! Antes de cualquier administración de medicamentos, es OBLIGATORIO familiarizarse con las instrucciones y consultar con su médico. Asegúrese de estudiar los efectos secundarios, las contraindicaciones y la posibilidad de intolerancia individual al medicamento.

También lea:

Hacerse un partner

Regístrate ahora
Registración