• |

Виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки

АКТУАЛЬНІСТЬ. Виразкова хвороба (ВХ) шлунка і дванадцятипалої кишки (ДПК) належить до найбільш поширених захворювань внутрішніх органів. За даними світової статистики, це захворювання зустрічається у 60-65% населення земної кулі. Виразкова хвороба має велике медико-соціальне значення, тому що хворіють особи молодого та найбільш працездатного віку, а загострення та ускладнення призводять до тривалої втрати працездатності

ПРИЧИНИ. Загальновизнано, що бактерія Хелікобактер пілорі (НР) є провідним причинним фактором у розвитку виразкового процесу, але не єдиним. Хелікобактер не має високої інвазивності і в 70% не викликає будь-яких уражень слизової оболонки шлунка, тобто має місце носійство цієї бактерії без наявності виразкової хвороби. На частку виразкової хвороби, що асоціюється з НР, припадає 70-80% дуоденальних виразок та 50-60% шлункових, а частота рецидивів за останні 6 місяців у хворих після усунення НР становить 20%.

Інші причини виникнення ВХ: неправильне сприйняття стресових ситуацій, спадковий фактор, неправильне харчування.

Одна з актуальних проблем сучасної медицини – підвищення ефективності лікування виразкової хвороби та профілактика рецидивів захворювання. Нерідко після успішно проведеного лікування зберігається запальний інфільтрат слизової оболонки шлунка, що сприяє розвитку рецидиву захворювання, що вимагає динамічного спостереження і проведення весняно-осінньої профілактики, так як загострення виразки шлунка найчастіше проявляється навесні та восени.

ПРОЯВИ. Симптоми виразкової хвороби залежать від розташування виразки, тривалості хвороби, індивідуальної чутливості хворого до болю. При загостренні захворювання часто відзначається схуднення, незважаючи на збережений апетит, оскільки хворі обмежують себе в їжі, побоюючись посилення болю.

Біль в епігастральній ділянці є основним симптомом виразки. При локалізації виразки у шлунку біль, як правило, виникає після їжі. При локалізації виразки у дванадцятипалій кишці виникають "голодні болі", при яких біль виникає натще, а прийняття їжі приносить полегшення болю.

Іншими симптомами виразкової хвороби можуть бути: кисла відрижка або печія, зниження маси тіла, блювання та нудота після їжі.

Хворі часто скаржаться на посилення болю в другій половині дня, що змушує їх уникати їжі ввечері. У деяких випадках, при локалізації виразки у шлунку, біль має постійний характер. Біль локалізується зазвичай у надчеревній ділянці, іноді (при виразці малої кривизни, кардіального відділу), - під мечоподібним відростком, іррадіює у різних напрямках, але частіше ззаду у напрямку хребта. При такому ускладненні як пенетрація (проникнення) виразки в підшлункову залозу, біль пронизує хворого наскрізь, поширюється на спину і має постійний, свердлувальний характер. Можлива іррадіація болю у праве підребер'я і всю область живота. При прободенні виразки біль різко посилюється, носить характер кинджальної,хворі від болю або крововтрати можуть втратити свідомість.

Апетит при виразковій хворобі зазвичай не порушений навіть у період загострення захворювання. Однак хворі часто утримуються від їжі з остраху викликати посилення болю. При застої в шлунку внаслідок порушення евакуаторної функції, а також при виразковій хворобі, що протікає з секреторною недостатністю шлунка, апетит зазвичай знижується. Досить часто відзначаються здуття живота, запор. Іноді запор змінює пронос.

Поява або посилення болю при фізичному навантаженні, ходьбі характерно для виразкової хвороби, ускладненої спайковим процесом - перигастритом, перидуоденітом. Печія зустрічається при виразковій хворобі часто. Нерідко печія з'являється раніше, ніж біль, але діагностичне значення печії менше, тому що вона може спостерігатися і при хронічному гастриті, гастродуоденіті. Зазвичай печія буває при підвищеній секреторній та кислотоутворюючій функції шлунка. Може спостерігатися зв'язок виникнення печії з прийомом їжі, причому до печії, що спочатку з'явилася, приєднується біль. Больові відчуття можуть досягати великої інтенсивності, ставати болісними. Характерним для виразкової хвороби є виникнення на висоті болю блювоти. Блювота при цьому має ряд відмінних рис. Вона виникає без попередньої болісної нудоти, відбувається легко. Після блювання хворі, як правило, відчувають значне полегшення - біль, печія на деякий час зникають або значно слабшають, це змушує деяких хворих штучно викликати блювання.

Важливим симптомом є блювання при порушенні евакуаторної функції шлунка на ґрунті стенозу його вихідного відділу внаслідок рубцевих та спайкових змін. У цьому випадку блювання містить значну кількість їжі, у тому числі і з'їденої напередодні. Діагностичне значення має кривава блювота з характерним видом блювотних мас, що нагадують "кавову гущу", що свідчить про наявність кровотечі на ґрунті виразкової хвороби. Про це свідчить наявність прихованої крові (не яскравої) в калі хворого.

Зовнішній вигляд хворого може свідчити про лабільність нервової системи. Виявляється підвищена дратівливість, пітливість, холодні вологі кисті рук.

Язик зазвичай не обкладений. У тих випадках, коли хворі перебувають на дієті, що щадить, може з'являтися тонкий білуватий наліт, обумовлений недостатнім механічним очищенням язика їжею. При огляді язика можуть виявлятися різної величини плоскі поверхневі ділянки десквамації епітелію, що локалізуються найчастіше у задньому відділі язика.

ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ. Виразкова хвороба, що вперше виникла в молодому або середньому віці, протікає більш сприятливо: має чітко виражену сезонність загострень, рецидивує два рази на рік, характеризується переважно поодиноким дефектом слизової оболонки шлунка або цибулини дванадцятипалої кишки, що має середній розмір. Виразкова хвороба, що вперше виникла у літньому віці, має більш тяжкі клінічні прояви: характеризується частими рецидивами, виразковими дефектами середнього або великого розміру. Знижується роль традиційних факторів агресії – підвищеної кислотності та інфекції НР, а провідне значення набуває порушення нейроендокринної регуляції.

ПРОДУКЦІЯ КОМПАНІЇ NEW LIFE, що застосовується при ВИРАЗКОВОЇ ХВОРОБИ ШЛУНКА І ДВЕНАДЦАТИПАЛОЇ КИШКИ

Не є лікарським засобом!

Основна продукція

Гастрофлор, Фіто-Здоров'я Форте для шлунка - протизапальні, загоювальні, загальнозміцнюючі засоби для профілактики та оптимізації лікування виразкової хвороби шлунка та 12-палої кишки, для регуляції моторної функції шлунково-кишкового тракту, для покращення засвоєння їжі.

Еліксир для шлунка – протизапальний, загоювальний, загальнозміцнюючий засіб для профілактики гастриту, дуоденіту, виразкової хвороби шлунка та 12-палої кишки.

Aloe vera - знімає запалення, сприяє найшвидшому загоєнню виразок, ерозій, осередків запалення при гастритах, виразковій хворобі шлунка, має м'який послаблюючий засіб.

Рецепт Тибетських Гір або Cordyceps в поєднанні з Апітон фіто з хвоєю, Еліксиром антипаразитарним - перешкоджають розмноженню Хелікобактера, ефективні для профілактики сезонних загострень виразкової хвороби.

Рослинний екстракт Лепехи - покращує травлення, багатий на вітаміни.

Рослинні екстракти: Наідки, Ромашки, Кропиви, Солодки, Обліпихи, Троянди, Прополісу, Хвої - мають протизапальну дію при підвищеній кислотності, прискорюють загоєння слизової оболонки шлунка.

Рослинні екстракти Шавлії, Лепехи, Еліксир антипаразитарний, Еліксир для здорового життя – мають протизапальну дію при зниженій кислотності.

Рослинні екстракти: Кропиви, Софори, Каштану, Астрагалу - зміцнюють судинну стінку, запобігають кровотечам.

Рослинний екстракти Льону - обволікуюча дія.

Рослинні екстракти: М'яти, Валеріани, Кропиви собачої, Півонії – знімають спазм, мають заспокійливу дію.

Седаформула, для нервової системи, Balance pro, Ашваганда, Еліксир для нервової системи – заспокійлива дія на весь організм, сприяють зменшенню спазму та болю у шлунково-кишковому тракті.

Допоміжна продукція

Гепатофлор, Фіто-Здоров'я Форте для печінки, Формула оновлення (Чистота), Фіто-Здоров'я Форте для очищення організму, Рослинний екстракт Розторопші, Рослинний екстракт Артишоку, Еліксир очищувальний, Еліксир для печінки - для покращення відтоку жовчі.

Панкреофлор, Фіто-Здоров'я Форте для підшлункової залози, Spice pro, Еліксир для підшлункової залози, Еліксир для стрункої фігури, Рослинний екстракт Парила звичайного – покращують травлення в кишківнику за рахунок активізації роботи підшлункової залози, нормалізують травлення та обмін речовин.

Апіфлори та Апітон фіто з хвоєю - мають протизапальну та загоювальну дії, є джерелами вітамінів, незамінних амінокислот.

Флора - нормалізує мікрофлору кишківника, надає конкуруючу дію з патогенними та умовно-патогенними мікробами, включаючи Хелікобактер, сприяє найшвидшому загоєнню слизової оболонки шлунка та 12-палої кишки, утворенню вітамінів групи В.

Omega 3-6-9, Omega-3 from fish oil - містять жиророзчинні вітаміни, що сприяють поліпшенню апетиту, що прискорюють репарацію слизової оболонки.

Аміно комплекс, Вітафлор, Спіруфлор, Енергофлор, Еліксир антианемічний, Еліксир для енергії – полівітамінні препарати в період відновлення рекомендовані для покращення загоєння слизової оболонки шлунка.

Оздоровча програма при гастриті, гастродуоденіті та виразковій хворобі шлунка

  • Гастрофлор
  • Седаформула
  • Рослинний екстракт М'яти
  • Рослинний екстракт Ромашки
  • Рослинний екстракт Льону
  • Фіто-Здоров'я Форте для шлунка
  • Фіто-Здоров'я Форте для нервової системи
  • Еліксир для підшлункової залози
  • Рослинний екстракт Артишоку
  • Рослинний екстракт Нагідки
  • Панкреофлор
  • Флора
  • Еліксир для шлунка
  • Рослинний екстракт Прополіса
  • Рослинний екстракт М'яти
  • Balance pro
  • Aloe vera
  • Еліксир для підшлункової залози
  • Рослинний екстракт Обліпихи
  • Рослинний екстракт Троянди
  • Апіфлор мінус (Апіфлор плюс - при нормальному та зниженому тиску)
  • Cleanness
  • Рослинний екстракт Кропиви собачої (Рослинний екстракт Валеріани)
  • Еліксир антианемічний
  • Рослинний екстракт Парила звичайного

Здоров'я вам! До нових зустрічей!

*¡La automedicación puede dañar su salud! Antes de cualquier administración de medicamentos, es OBLIGATORIO familiarizarse con las instrucciones y consultar con su médico. Asegúrese de estudiar los efectos secundarios, las contraindicaciones y la posibilidad de intolerancia individual al medicamento.

También lea:

Hacerse un partner

Regístrate ahora
Registración