Гіпертонія вважається одним з найбільш поширених і підступних серцево-судинних захворювань. За деякими даними, кожен четвертий житель нашої планети від 15 до 64 років страждає від підвищеного артеріального тиску. Головна небезпека гіпертонії в тому, що з часом вона може привести до інфаркту та інсульту, тривалої втрати працездатності, інвалідності або навіть летального результату. Тому так важливо знати більше про симптоми гіпертонії і її лікуванні.
Гіпертонія (інші назви: артеріальна гіпертонія, артеріальна гіпертензія) - це підвищений артеріальний тиск. Поставити діагноз «гіпертонія» може тільки лікар, і про наявність захворювання говорять лише в тому випадку, якщо підвищений тиск було зафіксовано як мінімум при трьох контрольних вимірах. У нормі тиск може підвищуватися або знижуватися протягом дня і в різних ситуаціях (під час занять спортом він вище, під час сну - нижче). Але воно повинно повертатися до нормальних показників - від 100 на 60 до 140 на 90. Якщо ж тиск постійно 140 на 90 або стабільно вище, то говорять про наявність гіпертонії.
Причини виникнення. На фізіологічному і хімічному рівнях підвищення тиску - це природна реакція організму на будь-яку небезпеку або стрес. У критичній ситуації в кров викидається адреналін, серце починає працювати швидше, судини звужуються, м'язи скорочуються, а тиск підвищується. Так організм мобілізує свої ресурси для того, щоб врятуватися. Однак в сучасному світі наше тіло відчуває таку стресове навантаження постійно, через що підвищений тиск стає захисним механізмом, а прямою загрозою. Регулярні стреси, переживання, недосипання, проблеми - все це може привести до підвищення тиску. Втім, лікарі називають і інші причини гіпертонії: спадковість, надлишкову вагу або ожиріння, порушення в роботі щитовидної залози, нирок, дефіцит магнію в організмі, прийом деяких ліків.
Група ризику. Ризик розвитку гіпертонії переслідує наступні групи людей: ті, у чиїх батьків спостерігається або спостерігався підвищений артеріальний тиск. Найчастіше, це захворювання має спадковий характер; що мають зайву вагу, провідні нездоровий / малорухливий спосіб життя; які страждають від остеохондрозу шийно-грудного відділу і атеросклерозу. У цих випадках судини стискаються, що загрожує підвищенням тиску; жінки і чоловіки в період згасання статевої функції (клімакс), оскільки гормони також сильно впливають на тиск; особи, схильні до постійних стресів і нервових перенапруг.
У багатьох випадках гіпертонія має і психологічні причини: перевантаження і невиражені негативні емоції підвищують тиск. Чим більше стресів, тим вище ймовірність гіпертонічного кризу. В цьому випадку найоптимальніше рішення - вчитися відпочивати і заспокоюватися; мають підвищений рівень холестерину в крові; хворі на цукровий діабет; палять.
Важливий факт - чоловіки частіше, ніж жінки, страждають від гіпертонії, а найвищі показники поширеності спостерігаються у людей старше 50 років. Саме в цьому віці відбуваються гормональні зміни, рухатися ми починаємо все менше, вага зростає, а накопичені за роки життя переживання не дають спокою. До групи ризику потрапляють чоловіки старше 55 років і жінки старше 65. Але варто пам'ятати, що гіпертонія не має вікових обмежень, і страждати від підвищеного тиску можуть навіть зовсім молоді люди.
Можливі ускладнення. Гіпертонія небезпечна ускладненнями і наслідками, до яких вона може призвести. На жаль, нерідко ці наслідки фатальні. Ось тільки деякі з них: розвиток атеросклерозу; серцева недостатність; інфаркт міокарда; інсульт; хронічне порушення мозкового кровообігу; захворювання нирок (ниркова недостатність); погіршення зору; ускладнення цукрового діабету; метаболічний синдром; еректильна дисфункція. Деякі з цих серйозних захворювань можуть призводити до позбавлення працездатності, інвалідності і навіть до смерті. Саме тому важливо знати симптоми гіпертонії і постаратися виявити її ще на початковій стадії.
Симптоми гіпертонії. Підступність гіпертонії не тільки в ускладненнях, до яких вона призводить, але часто і в прихованому її перебігу. Як правило, перші симптоми гіпертонії не викликають побоювання, часто люди не звертають на них уваги, припускаючи, що вони просто перевтомилися або трохи застудилися. Втома, млявість, мушки в очах, нудота, регулярні головні болі - все це повинно насторожувати. Вже при появі даних симптомів варто почати регулярно міряти тиск. Якщо воно стабільно високу, негайно зверніться до лікаря! Саме так проявляє себе гіпертонія першого ступеня. Також повинні насторожити такі симптоми: пітливість; почервоніння обличчя; набухання рук; набряки вранці; одутлість особи; погіршення пам'яті.
Перша ступінь вважається легкої, а тиск коливається в межах 140-159 / 90-99. При своєчасному зверненні до лікаря і лікування можна добитися часом повного одужання, якщо змінити спосіб життя.
При гіпертонії другого ступеня тиск підвищується вже до 160-179 / 100-109. На цьому етапі гіпертонія вже дає про себе знати: болісними головними болями; запамороченнями; болями в області серця. Друга ступінь гіпертонії небезпечна тим, що починають страждати органи, особливо - очі. Зростає ризик інсульту. Одним зміною способу життя ситуацію вже не виправити, потрібно прийом ліків, призначених лікарем.
Третя ступінь гіпертонії представляє вже дуже серйозну загрозу життю, оскільки судини відчувають колосальне навантаження, і в серцевому системі відбуваються незворотні наслідки. Тиск підвищується до 180/110. При цьому ступені гіпертонії можуть розвиватися інфаркт міокарда, стенокардія, серцева недостатність, аритмія та інші захворювання. При другого і третього ступеня також серйозну загрозу життя являє гіпертонічний криз, при якому загострюються всі симптоми гіпертензії і різко підвищується нижній тиск. У цьому стані спостерігаються сильні головні болі, запаморочення, нудота і блювота.
Діагностика захворювання. У зв'язку з небезпекою наслідків гіпертонії і деякою складністю її самостійного виявлення на початковій стадії дуже важливою представляється грамотна і своєчасна діагностика захворювання. Що рекомендується зробити для постановки точного діагнозу?
1. В першу чергу це, звичайно, вимірювання тиску, а також дослідження так званих органів-мішеней. Вимірювання тиску можна проводити і самостійно (за наявності електронного тонометра). Однак для постановки діагнозу лікар може використовувати ДМАТ - метод добового моніторингу артеріального тиску. Для цього на поясі пацієнта встановлюють портативний прилад, на плечі - манжету. У певні моменти часу манжета буде роздуватися, а прилад - фіксувати тиск. Днем тиск реєструється кожні 10-15 хвилин, вночі - щопівгодини. Вимірювання проводяться в природних і звичних для людини умовах.
2. Аналізи сечі і крові. Для діагностики гіпертонії також необхідно здати аналізи крові і сечі (на визначення рівнів гемоглобіну, гематокриту, калію, кальцію, глюкози, креатиніну; ліпідного спектра крові, включаючи рівень холестерину ЛПВЩ, ЛПНЩ і тригліцеридів).
3. Оцінка роботи серця. Існує кілька методів оцінки роботи серцевого м'яза.
а) Физикальная діагностика передбачає дослідження серцевого м'яза за допомогою фонендоскопа. Лікар «прослуховує» серце, виявляє шуми, порушення ритму. За результатами физикальной діагностики призначає ЕКГ.
б) ЕКГ, або електрокардіограма, - це теж оцінка роботи серцевого м'яза, тільки більш детальна. Таке дослідження дозволяє вчасно виявити можливі зміни і максимально повно проаналізувати роботу серця за певний проміжок часу.
в) Дослідження серця також можна проводити за допомогою ультразвукових хвиль або ехокардіографії, яка виявляє стан серцевих клапанів, товщину стінок, наявність дефектів.
г) Ще один ефективний ультразвукове дослідження - доплерографія, що допомагає визначити стан проходження крові по судинах.
д) І нарешті, рентгенологічний метод - артеріографія - оцінює стан артеріальних стінок, виявляє атероматозні бляшки, дефекти артерій і т.д.
4. Огляд очного дна. Очі, як і серце, вважаються органом-мішенню при гіпертонії, тому при діагностиці підвищеного тиску проводиться огляд очного дна у офтальмолога. Як правило, при гіпертонії на початковій стадії відбувається розширення вен сітківки ока і звуження артерії. Ці функціональні зміни мають оборотний характер: при нормалізації тиску судини приходять в норму. На другій стадії (при стабільно високому тиску) відбуваються вже органічні зміни, стан погіршується. З'являються мікроаневрізми, може статися крововилив. На третій стадії змінюється стан зорового нерва, погіршується гострота і поле зору, порушуються зорові функції.
5. УЗД нирок і надниркових залоз. У першу чергу проводиться оцінка роботи нирок. Через підвищеного тиску в нирках гинуть нефрони - клітини, які щодня фільтрують літри крові від шлаків. В кінцевому підсумку це може призвести до ниркової недостатності. УЗД нирок допомагає виявити: об'ємні утворення в надниркових залозах, важкі ураження ниркової тканини. Також призначають УЗД ниркових артерій.
Отже, навіть перші ознаки гіпертонії - це привід бути більш уважним до свого здоров'я і звернутися до лікаря, щоб виключити ймовірність серйозного захворювання. Однак тільки повне дослідження допоможе зробити висновки про стадії гіпертонії і підібрати найбільш ефективне лікування.
Лікування гіпертонічної хвороби. Гіпертонічну хворобу можна успішно лікувати. Лікування (немедикаментозне і медикаментозне) необхідно починати якомога раніше і проводити постійно під наглядом сімейного лікаря, кардіолога, невропатолога. Людям з підвищеним артеріальним тиском призначається спеціальна дієта, а також пропонуються рекомендації щодо зміни способу життя.
Немедикаментозное лікування. До корисних порад при підвищенні артеріального тиску відносяться:
Рекомендації по дієті при гіпертонічній хворобі:
ПРОДУКЦІЯ КОМПАНІЇ NEW LIFE застосовується при ГІПЕРТОНІЧНОЇ ХВОРОБИ
Не є лікарським засобом!
Основна продукція
Апіфлор мінус - ефективно знижує артеріальний тиск за рахунок розширення судин, седативного впливу на нервову систему, підвищує еластичність судинної стінки, очищає судини, живить клітини головного мозку і серця. Для посилення ефекту – спільно з Рослинним екстрактом Кропиви собачої або Еліксиром для нервової системи. Кардіофлор, Фіто-Здоров'я Форте для серця - знижують артеріальний тиск за рахунок покращення роботи серця (кардіотонічну дію), спазмолітичної та заспокійливої дії.
Еліксир для нервової системи, Еліксир для серця - знижують артеріальний тиск, мають заспокійливу дію.
Седаформула, Фіто-Здоров'я Форте для нервової системи, Ашваганда, Гліцинат Магнію, Balance pro - знижують артеріальний тиск за рахунок заспокійливого впливу на центральну нервову систему (підсилюють процеси гальмування у головному мозку).
Рослинні екстракти Шоломниці байкальської, Чорноплідної горобини (Аронії) - зміцнюють судинну стінку, очищують судини, знижують ризик розвитку тромбозу та атеросклерозу судин, зменшують артеріальний тиск.
Рослинні екстракти Кропиви собачої, Півонії - нормалізують артеріальний тиск, посилюючи гальмування у центральній та вегетативній нервовій системах.
Рослинні екстракти Глоду, Валеріани - нормалізують артеріальний тиск шляхом підвищення тонусу серцевого м'яза, знижують рівень холестерину в крові.
Нефрофлор, Фіто-Здоров'я Форте для нирок, Рослинні екстракти: Берези, Бетуліну, Еліксир для нирок - мають сечогінну дію, що сприяє зниженню об'єму циркулюючої крові та зниженню артеріального тиску.
Допоміжна продукція
Апітон фіто з хвоєю, Рослинний екстракт Хвої - зменшують згортання крові, перешкоджають тромбоутворенню, зменшують запалення вен при тромбофлебіті.
Венофлор, Селенометіонін, Фіто-Здоров'я Форте для судин, Еліксир для судин, Рослинні екстракти: Софори, Каштану, Кропиви, Бетуліну - очищують судини від токсичних продуктів, підвищують еластичність судинної стінки, зменшують ймовірність тромбоутворення, профілактики тромбофлебіту та атеросклерозу судин.
М'які капсули з Omega 3-6-9 - перешкоджають розвитку атеросклерозу, знижують ризик тромбозу, благотворно впливають на опорно-рухову, ендокринну та імунну системи.
Аміно комплекс, Antioxidant pro - сильні антиоксиданти, живлять клітини нервової системи та серця, прискорюють обмін речовин у них, застосовують при неврастенії, вегето-судинній дистонії, при ослабленні пам'яті, синдромі хронічної втоми, після перенесених тяжких захворювань.
Cleanness (Чистота), Гепатофлор, Панкреофлор, Атерофлор, Піколінат хрому, Spice pro, Cordyceps, Kawaratake, Maitake, Reishi, Shiitake - покращують ліпідний обмін, сприяють очищенню судин від холестерину, служать профілактиці атеросклерозу. Можуть підвищувати АТ, тому приймати під прикриттям Фіто-Здоров'я Форте для нервової системи, Кардіофлор, Фіто-Здоров'я Форте для серця і т.д.
Еліксир для жіночої гармонії, Рослинний екстракт Конюшини лугової, Фіто-Здоров'я Форте для жінок (особливо в поєднанні з Еліксиром для нервової системи, Седаформулой, Фіто-Здоров'я Форте для нервової системи) - покращують самопочуття в період клімаксу, заспокоюють, зменшують частоту та силу «припливів».
Еліксир для суглобів, Фіто-Здоров'я Форте для суглобів, Кальціфлор, Хондрофлор, Рослинні екстракти Сабельника, Живокосту - покращують роботу кістково-суглобової системи, що створює умови для кращого кровообігу шийного відділу спинного мозку, де розташований судинно-руховий центр, що відповідає за регуляцію артеріального тиску.
М'які капсули Ca, Fe, Zn (кальцій, залізо, цинк), Minerals pro, Ca+Vitamin D3 - покращують стан кістково-суглобової системи, підвищують гемоглобін, живлять імунну систему.
Янтарна Формула, Вітафлор - знижують вміст холестерину в крові, мають сечогінну дію, зміцнюють судинну стінку.
Коктейль з Чіа та ягодами Годжі - використовуються як заміна основного прийому їжі для нормалізації ваги, прискорення обміну речовин, профілактики атеросклерозу судин.
Мазь універсальна NEW LIFE, Мазь для вен NEW LIFE, Мазь для суглобів NEW LIFE, Гель 39 екстрактів NEW LIFE, Крем Регенеруючий NEW LIFE, Фіто-анальгетик, Крем Розігріваючий, Бальзам масажний універсальний - втирати в шийно-грудний відділ за масажними лініями.
Орієнтовна оздоровча програма при гіпертонічній хворобі
<!- ->
<!- ->
<!- ->
<!- ->
<!- ->
<!- ->
<!- ->
Здоров'я вам! До нової зустрічі!
*¡La automedicación puede dañar su salud! Antes de cualquier administración de medicamentos, es OBLIGATORIO familiarizarse con las instrucciones y consultar con su médico. Asegúrese de estudiar los efectos secundarios, las contraindicaciones y la posibilidad de intolerancia individual al medicamento.