• |

Досьє на COVID-19: захворювання, вірус і збудник

ВООЗ підтвердила інформацію про повної ідентифікації нового коронавируса. Офіційні відомості про інфекції:

  1. Захворювання. Коронавірусна інфекція під назвою COVID-19.
  2. Вірус: SARS-CoV-2. Це розшифровується як коронавірус важкого гострого респіраторного синдрому-2.

Чому у віруса і спровокованого ним захворювання різні назви?

У медицині подібні явища зустрічаються часто. Наприклад, СНІД - захворювання, яке спровоковано вірусом ВІЛ. При цьому людям часто невідома назва вірусу. Так, у випадку з кором мало хто знає, що викликає її rubeola. Це пов'язано з тим, що фахівці надають назви вірусів і захворювань для різних цілей, використовуючи відрізняються принципи.

У випадку з вірусами, в найменуванні відображається їх генетична структура. Такий підхід суттєво спрощує процес розробки вакцин, препаратів і спеціальних тестів для діагностики. Назви збудників інфекцій привласнюють в Міжнародному комітеті з таксономії вірусів (ICTV). Ці дані призначені для вірусологів, які працюють з патогеном в лабораторіях.

Захворювання отримують свої назви теж не випадково. Але фахівці враховують інші аспекти: особливості профілактики, швидкість і специфіка поширення, методи передачі, тяжкість перебігу та способи лікування. Адже назва хвороби має дати процесу максимально точну характеристику.

ВООЗ робить все для забезпечення готовності та оперативного реагування на спалах інфекції. Тому офіційні найменування вказуються в МКБ (Міжнародна класифікація хвороб).

11 лютого 2020 Міжнародним комітетом з таксономії вірусів було прийнято рішення про присвоєння новому Коронавірусу назви SARS-CoV-2. Воно розшифровується як коронавірус важкого гострого респіраторного синдрому-2. Вибір найменування пов'язаний з генетичною спорідненістю виявленого збудника з вірусом ТОРС, що спровокував спалах в 2003 році. Але не варто забувати, що незважаючи на генетичний зв'язок, це різні інфекції.

Взявши до уваги рекомендації, які були розроблені за участю МЕБ (Всесвітня організація з охорони здоров'я тварин) і ФАО (Продовольча і сільськогосподарська організація Об'єднаних Націй), 11.02.2020 захворюванню було присвоєно назву «COVID-19». Результат був досягнутий завдяки тісній співпраці ВООЗ і ICTV.

Яку назву нового коронавірусу використовує Всесвітня організація охорони здоров'я

З огляду на історію з поширенням вірусу ТОРС на території Азії в 2003 році, ВООЗ з обережністю поставилася до використання подібних поєднань в назві захворювання. Такі заходи було вжито для запобігання паніки.

Взявши до уваги фактор епідемії ТОРС в минулому, особливості розвитку і перебігу захворювання, в ВООЗ вирішили використовувати назву COVID-19 в публічних зверненнях. Як бачите, це найменування мало схоже на офіційне ім'я самого збудника, присвоєне в Міжнародному комітеті з таксономії вірусів. Також прийнято рішення, що в раніше опубліковані статті та інші матеріали про спалах нової хвороби зміни не будуть вноситися. Це необхідно, щоб виключити появу невідповідностей.

Пандемія нового коронавірусу внесла свої корективи в звичне життя. У зв'язку з настанням економічної кризи, компанія New Life збільшила кількість бонусів для клієнтів, підвищивши Кешбек до 20%. Це дозволяє покупцям скоротити витрати і стартувати в сфері MLM-бізнесу. Ми створили умови для вашої фінансової стабільності в умовах карантину.

Hacerse un partner

Regístrate ahora
Registración